سیستم بهینه سازی مدیریت ناوگان

سیستم بهینه سازی مدیریت ناوگان

در معادن روباز، عملیات بارگیری و باربری، بخش اصلی هزینه‌های تولید را به خود اختصاص می‌دهند. حال آنکه با افزایش ظرفیت تولید این معادن، تعداد ماشین‌آلات درگیر در عملیات افزایش یافته و مدیریت ناوگان پیچیده‌تر می‌شود.
با نوسان هزینه انرژی، کاهش قیمت مواد معدنی و محدود شدن حاشیه سود، معادن باید حداکثر استفاده را از تجهیزات، اطلاعات و نیروهای کاری خود ببرند تا بتوانند به سود مورد نظر دست یابند
مدیریت ناوگان کمک می‌کند تا درک بهتر و شفاف‌تری از اینکه هزینه‌ها و زمان در کجا مصرف می‌شوند، به دست آید. این اطلاعات که به‌ صورت لحظه‌ای ارائه می‌شود به مدیریت کمک می‌کند تا تصمیم صحیح را برای تغییر عملیات گرفته و هزینه تولید را به حد پایین‌تری برساند. امروزه سیستم مدیریت ناوگان با استفاده از تکنولوژی‌های موقعیت ‌یابی، ارتباطات و محاسبات سعی در بهینه‌سازی استخراج ماده معدنی و فرآوری دارد.

barzin1
barzin2

 یک سیستم مدیریت ناوگان از سه بخش پایش موقعیت، تخصیص و بهینه‌سازی ماشین‌آلات و پایش تولید تشکیل شده است.
سیستم‌های پیشرفته مدیریت ناوگان، از بهینه‌سازی برای تخصیص کامیون‌ها به شاول‌ها با در نظر گرفتن متغییرهای مختلف استفاده می‌شود. مرکزهای کنترل از راه دور و سیستم‌های کنترلی خودکار در این روش استفاده می‌شود و در نتیجه داده‌های زیادی بیشتر از هر زمان دیگر در دست است.
با در دست داشتن اطلاعات لحظه‌ای از موقعیت ماشین‌آلات، تناژ تولید، اطلاعات تعمیر و نگهداری و … می‌توان به‌صورت لحظه‌ای علملیات تولید در معدن را رصد کرد و تصمیماتی دقیق‌تر منطبق بر واقعیت گرفت.
یکی از بزرگترین مزایای استفاده از سیستم مدیریت ناوگان، استفاده از سیستم نت پیشگیرانه ماشین‌آلات است. برنامه زمان‌بندی تعمیر و نگهداری هر ماشین در سیستم مشخص است و پیش از زمان موعود با اعلام هشدار، اپراتور مطلع می‌شود. بنابراین تعمیر و سرویس به موقع ماشین‌آلات نه تنها باعث کاهش استهلاک و خرابی آن‌ها می‌شود، بلکه از زمان خواب بدون برنامه‌ریزی نیز جلوگیری می‌کند.

درخواست مشاوره رایگان

به مشاوره نیاز دارید؟

با ما تماس بگیرید و سؤال
خود را بپرسید ، کاملاً رایگان است.